Yandex.Metrica

מה זה 2048?


אחת למספר חודשים, זה קורה. משחק או אפליקציה חדשים יוצאים לשוק, ממכרים מיליונים בכל רחבי העולם ומשנים את חוקי המשחק. הלהיט הנוכחי אינו Candy Crush, עם כל הכבוד, כי אם משחק בשם 2048. דומה כי כל אחד מאיתנו כבר שמע על המשחק הזה, הכולל בתוכו 16 משבצות, מספרים וחישובים שונים שנדרש לעשות על מנת להגשים את המטרה – אתגר מורכב במיוחד. הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על 2048, המשחק שקשה עד בלתי אפשרי שלא להתמכר אליו, ושאשר זמין בלא מעט פלטפורמות כיום.

המאפיינים העיקריים של 2048

2048 פותח על ידי גבריאל צ'ירולי, צעיר איטלקי בן 19 בלבד. הוא לא המציא את הגלגל, חשוב להדגיש, אלא פיתח ושידרג משחקים דומים שהיו קיימים קודם לכן, דוגמת 1024 או Threes. החוקים של המשחק פשוטים מאד להבנה: השחקן ניצב מול לוח הכולל בתוכו 16 משבצות, עליהן ריבועים הכוללים מספר זוגיים (שתי משבצות, בשלב הראשון). את הריבועים ניתן להזיז לארבעת הכיוונים, צעד אחד בכל פעם, כאשר כל הזזה מביאה להופעה של ריבוע חדש על גבי לוח המשחק. מה שחשוב יותר הוא שדחיפת שני ריבועים הנמצאים בסמוך וכוללים אותו ערך תביא לחיבור שלהם, ולהופעת ריבוע הכולל את הסכום שלהם.

המטרה, כפי שאחדים מביניכם בוודאי הסיקו כבר, היא להגיע למצב שבו הלוח כולל בתוכו משבצת אחת אשר המספר שבה הוא 2048. אלא שבניגוד לחוקים הפשוטים, צליחת האתגר היא מורכבת במיוחד, שעה שסכנת הפסילה – כלומר, שלא יישארו משבצות בלוח שאינן פנויות – עומדת לה תמיד. משחק ממוצע, על פי הסטטיסטיקות, נמשך כשמונה דקות, מה שמביא לכך שאדם המתמכר למשחק מעביר, בהנאה גדולה, פרק זמן משמעותי מחיי הפנאי שלו.

ואגב, יש לציין כי במהלך החודשים נוצרו וריאציות שונות של המשחק, כולל משחק שמטרתו להגיע ל-4096, משחק מרובה משתתפים או אפילו משחק המשלב בתוכו את פלאפי בירד או מכשולים מסוגים שונים. ניתן בהחלט להתנסות בכך, אם כי מומלץ קודם כול להכיר את המשחק המסורתי, שנחשב בעיני רבים למוצלח הרבה יותר.

הדרך להצלחה באתגר

על הנייר, יש הסבורים כי הצלחה במשחק 2048 תלויה בהרבה מאד מזל. כאשר מתנסים במשחק, עם זאת, מבינים כי המזל משחק כאן תפקיד זעיר במיוחד. זהו משחק שעל מנת להצליח בו נדרש להשקיע לא מעט מחשבה, לשנות אסטרטגיה, וכן – גם לקחת לא מעט הימורים.

אם תסתכלו במדריכים שונים באינטרנט, תמצאו בוודאי עצות דוגמת התמקדות בפינות הלוח, וכיוון הריבועים הצבעוניים לשם, או טיפים מתי מומלץ לקחת את אותם ההימורים החיוניים. אפשר בהחלט להיעזר בכך, כמובן, עבור אלה שמעוניינים להבין כיצד לפצח את ה"קוד" של המשחק, אם כי רבים מעדיפים לדבוק באינסטינקטים ובמחשבה שלהם, ולא לפעול מראש לפי קווים מובנים מראש.

אתם מוזמנים להתמכר

עם כל הכבוד להסברים או לטקטיקות, הדרך הנוחה ביותר ללמוד את כל מה שצריך על המשחק היא באמצעות התנסות בו. לאחר מספר סיבובים, ופסילות שקשה מאד למנוע בשלב הזה, מובטחים שני דברים: ראשית, שהשחקן יבין את חוקי המשחק. שנית, ואולי חשוב מכל, שההתמכרות רק תתחיל.

ההיבט התחרותי של הישראלי הממוצע נכנס אף הוא לתמונה, שעה שבאתר הוא יכול לצפות, בכל רגע נתון, בטבלת השיאים הכוללת של המשחק, ולראות – במידה והביצועים שלו מרשימים במיוחד – היכן הוא ממוקם ביחס לשחקנים אחרים. אפשרות אחרת היא לצפות ברשימת המובילים בכל יום או שבוע.

לחצו כאן כדי להתחיל לשחק!